Genel Bilgiler

Yüksekokulumuzun bulunduğu 400.000 m²’lik Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Yerleşkesinde; Kredi Yurtlar Kurumu Kız ve Erkek Öğrenci Yutları, Misafirhane ve Personel Lojmanları (İ.a), basketbol, voleybol, futbol (minyatür) sahaları, rekreasyon alanları, fırın ve kafeterya bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin barınması için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) ait 450 kişilik kız, 440 kişilik erkek öğrenci yurtları, ayrıca özel mülkiyete ait toplam 640 kişi kapasiteli yurt ve pansiyon işletmeleri bulunmaktadır. 

Şebinkarahisar, Giresun’un tarihi İpek Yolu üzerine kurulmuş bir ilçedir. İlçemizde gezilip görülecek birçok turistlik alan ve eser mevcuttur. Şebinkarahisar Kalesi, Meryem Ana Manastırı, Atatürk evi bunlar arasındadır. Şebinkarahisar İlçesinde, üniversitemiz öğrencilerinin faydalandığı, İlçe Kaymakamlığına ait geniş bir Kapalı Spor Salonu, Halk Kütüphanesi ile işletmesi özel müteşebbislere ait kapalı halı saha, çok sayıda kafeterya, restoran, internet salonları vs. mevcuttur. İlçemizde öğrencilerimiz sosyal ve sportif açıdan herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Uygulamalı bilimler yüksekokulu binasında, 17 derslik (70 m2) , 1 kantin (120 m2), 1 seminer salonu (120 m2), 1 çizim sınıfı, 2 akıllı bilgisayar laboratuarı ve idari birimler olmak üzere toplamda 4000 m2 lik bir eğitim alanı vardır.