DİPLOMALARIN KARGO İLE GÖNDERİMİ

13 Aralık 2021 Pazartesi

"Giresun Üniversitesi Diploma, Diploma Eki ve Diğer Belgelerin Düzenlenmesine İlişkin Yönerge"nin 15/4 maddesi uyarınca, mezunlarımızın talep etmeleri halinde diplomalarının kargo ile gönderilmesi işleminin elektronik ortamda yürütülmesi ve kontrol edilmesine ilişkin işlemler aşağıdaki açıklamalar çerçevesinde yürütülecektir.

Diplomanızın kargo ile gönderilebilmesi için mezuniyet işlemleriniz tamamlandıktan sonra mbs.giresun.edu.tr  adresindeki Giresun Üniversitesi Mezun Bilgi Sistemi’nde yer alan   MEZUN ÖĞRENCİ GİRİŞİ kısmından mezun öğrenci kaydı oluşturarak giriş yapmanız ve açılan sayfada sol sekmede yer alan “Profilimi Güncelle” butonu ile  gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra “Profilimi Görüntüle” butonu ile gelen ekranda “Diploma Talep Formu”nu doldurmanız ve formda belirtilen evrakları ( Giresun Üniversitesi’ne ait öğrenci kimlik kartınız ve varsa Giresun Üniversitesi’nden almış olduğunuz Geçici Mezuniyet Belgesi’ni Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü’ne kargo ile göndermeniz gerekmektedir.   
           
Doldurup onayladığınız Diploma Talep Formu Yüksekokulumuza anlık olarak ulaşmaktadır. Kargo ile gönderdiğiniz evraklar da birimimize ulaştıktan sonra, Yüksekokulumuz öğrenci işleri birimi tarafından ilişik kesme işleminiz online olarak yapılacaktır. İlişik kesme işleminizin yapılabilmesi için üzerinizde kütüphaneden ödünç alınmış kitap ve öğrenim ücreti/katkı payı borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. İlişik kesmeye engel bir durumunuz olması halinde durum size bildirilecektir. İlişik kesmeye engel bir durumunuz olmaması halinde diplomanız formda belirttiğiniz adrese karşı ödemeli olarak kargo ile gönderilecektir. Başvurunuza ait aşamaları anlık olarak  doldurmuş olduğunuz Diploma Talep Formu’na giriş yaparak takip edebilirsiniz. Başvurunuza ait aşamalar bu formun üst kısmında yer almaktadır.                                                                                                                                       
 
ÖNEMLİ !!!Diplomalarınız şahsa teslim şartlı olarak gönderilecek olup, diploma sahibinden başka kimseye teslim edilemeyecektir.
 
BELGELERİ GÖNDERECEĞİNİZ ADRES: Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü Şebinkarahisar Merkez Busait Mevkisi 28400 Şebinkarahisar/GİRESUN